Jakie perfumy męskie wybrać? Kieruj się nutami głowy, serca i głębi jednocześnie!

Podobno kobiety ufają węchowi. Bez względu na to, ile w tym stwierdzeniu jest prawdy, na wszelki wypadek warto zadbać o wyjątkowy zapach. Jakie perfumy męskie będą najodpowiedniejsze dla panów eleganckich, a jakie - dla żywiołowych i odważnych mężczyzn? Z tym poradnikiem wyrazisz swoją osobowość mieszanką nut bazy, głowy i serca!

Nuty zamknięte w stylowym flakoniku - jakie mają znaczenie?

Szukając wyjątkowych perfum, z pewnością niejednokrotnie spotkałeś się z pojęciem kompozycji, na którą składają się nuty bazy (zwane również nutami głębi), nuty głowy, a także - nuty serca. Czym są, za co odpowiadają i czy to właśnie one decydują, jakie perfumy męskie zachwycają kobiety? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje!

Pierwszą wyczuwalną nutą, bezpośrednio po otwarciu flakonika jest nuta głowy. Początkowo bardzo intensywna, z czasem wyraźnie słabnie. Najczęściej złożona z owoców, całej kompozycji nadaje wyjątkowego, świeżego charakteru. Mięta pieprzowa, mandarynka albo grejpfrut znajdą się w buteleczkach dedykowanych ambitnym mężczyznom, natomiast grejpfrut w połączeniu z zieloną cytryną będzie idealny dla dynamicznych panów. Pomarańcza i nuty wodne sprawdzą się w przypadku aktywnych, a imbir - pewnych siebie i zdecydowanych.

Nuta serca nie lubi zwracać na siebie uwagi, nie należy jednak zapominać, że to właśnie ona decyduje o charakterze całości. Właśnie tutaj pojawiają się akordy korzenne i kwiatowe. Zapach nuty serca utrzymuje się na skórze zdecydowanie dłużej, niż zapach nuty głowy, bo aż do dwóch godzin. Dla nowoczesnych mężczyzn idealne będą między innymi cedr, gałka muszkatołowa, a także - róża. Panowie pełni pozytywnej energii powinni sięgnąć po skórę, paczulę albo styraks, a ci ambitni - po galbanum albo szałwię muszkatołową. Nie bez znaczenia są także nuty głowy - zwłaszcza że uzupełniają je właśnie nuty serca!

Zadaniem nut głębi jest odkrycie przed Tobą prawdziwego charakteru wybranej kompozycji. Ujawniają się najczęściej po około 20 minutach i z czasem są coraz bardziej intensywne. Woń nuty bazowej może pozostać z Tobą aż przez kilka dni - wszystko dzięki starannie dopasowanym do siebie substancjom. Nuty bazy najczęściej stanowią leśne żywice, piżmo oraz cybet. Spotykane są również wanilia, przyprawy drzewne oraz korzenne. Wśród nut bazy dedykowanych odważnym i pełnym energii panom znajdziesz między innymi drzewo z morza, bursztyn albo cedr. Bursztyn to również nuta głębi w zapachach dedykowanych eleganckim mężczyznom.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Już wiesz, czym się kierować, by wiedzieć, jakie perfumy męskie wybrać? Koniecznie sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć! Nuty serca, głowy i głębi w każdym flakoniku łączą się ze sobą w taki sposób, by zapachy do siebie pasowały, subtelnie się przenikały i uzupełniały. Nie wystarczy więc kierować się wyłącznie jednym poziomem - zwłaszcza że te najbardziej zaskakujące kompozycje zdecydowanie są wielopoziomowe!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl