Jak używać perfum, żeby zapach być trwały i intensywny?

Jak używać perfum, żeby zapach być trwały i intensywny?

Masz swoje ulubione perfumy? To wspaniale! Dowiedz się, jak używać perfum, żeby flakon krył w sobie maksimum aromatu do ostatniej kropelki. Podpowiadamy także, jak i gdzie je aplikować, żeby pachnieć wspaniale przez długi czas.

Przechowuj z uwagą

Możesz się zdziwić, ale łazienka niekoniecznie jest dobrym miejscem do przechowywana flakonów z perfumami. Zanim więc dowiesz się, jak używać perfum, zwróć uwagę na to, gdzie je zostawiasz. Przede wszystkim ważna jest temperatura: olejki eteryczne są wrażliwe na jej zmianę. Im stabilniejsza (i możliwie niska) temperatura, tym lepiej. Innym czynnikiem, który bardzo trudno jest uzyskać w łazience, to niska wilgotność powietrza. Z tego względu najlepiej przechowywać buteleczki z ulubionymi zapachami w szafce lub toaletce w sypialni lub innym pokoju. W ten sposób perfumy zachowają swoją moc na dłużej.

Miejsce aplikacji ma znaczenie

Nie psikaj perfum gdziekolwiek. Największą możliwość pełnego rozwinięcia zapachu mają tam, gdzie skóra jest ciepła i naczynia krwionośne znajdują się blisko powierzchni. Tam, gdzie można wyczuć tętno, tam powinna pojawić się mała dawka perfum. Warto też spryskać włosy, które świetnie pochłaniają, a później stopniowo oddają aromaty. Co ciekawe, dobrze odżywiona i nawilżona skóra lepiej utrzymuje zapach niż skóra sucha. Warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry także z myślą o przedłużeniu trwałości perfum.

Co za dużo to niezdrowo

Wystarczy tylko kilka psiknięć, z odległości minimum 20 centymetrów, żeby pięknie pachnięć. Przesada będzie dusząca, nieprzyjemna dla otoczenia, dlatego zdecydowanie nie warto nakładać zbyt dużo i zbyt mocno. Dotyczy to także aplikowania na jedno miejsce. Owszem, warto kierować atomizer na nadgarstki i bok szyi, ale poza tym warto zastosować prosty trick. Wystarczy rozpylić mgiełkę perfum i w nią „wejść”, żeby drobiny zapachowe osiadły na skórze i odzieży.

Skorzystaj z innych kosmetyków z linii zapachowej

Chcesz wiedzieć nie tylko, jak używać perfum, ale i chcesz dodatkowo podbić ich zapach? Wykorzystaj inne produkty z tej samej linii zapachowej! Możesz sięgnąć po żel pod prysznic lub płyn do kąpieli, balsam do ciała lub dezodorant – antyperspirant. Perfumy będą wspaniale współgrały z kosmetykami, zapach będzie bardziej wyrazisty i dłużej utrzyma się na skórze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl